Być mamą

Nazwa zajęć: Być mamą

Termin: wtorek godz. 10:00 – 12:30

Czas trwania zajęć: 2 – 2,5 h

Liczebność grupy: max. 6 mam plus dzieci

Cena:
karnet na 10 spotkań 650zł (karnet można kupić w wersji „ na prezent”)

lub

płatne w 3 ratach (1 rata / spotkanie 1, 2, 3 i 10 – 270zł, 2 rata / płatna przy 4 spotkniu- sp.4, 5, 6 – 240zł. 3 rata / płatna przy 7 spotkaniu- sp.7, 8, 9 – 190zł.

Opis: Warsztat „Być mamą” to cykl 10-ciu zamkniętych (przeznaczonych dla stałej, 10-cio osobowej grupy kobiet z dziećmi), cotygodniowych spotkań. Pojawienie się dziecka to szczęście, radość, wzruszenia, ale także ogromna zmiana dla całej rodziny, a przede wszystkim w życiu kobiety. To także masa pytań i wątpliwości związanych z tym, jak adekwatnie zaspokajać potrzeby dziecka. Na spotkaniach będziemy poruszać zarówno tematy związane ze zmianą dla rodziny, jaką jest pojawienie się dziecka, jak również różne kwestie dotyczące wychowywania dziecka – potrzeby dziecka na poszczególnych etapach rozwojowych i sposoby ich zaspokajania, uczucia rodzica i dziecka, stawianie granic, zachęcanie do samodzielności, pochwały, kary i konsekwencje.

Mamy uczestniczące w spotkaniach biorą udział w:”burzach mózgów”, pracach w parach, podgrupach, czasem także odgrywamy scenki. Ważne jest również korzystanie z własnych doświadczeń i dzielenie się nimi w grupie. Każdy jednak może mówić o sobie tyle, ile czuje, że chce powiedzieć, nikt do tego nie jest przymuszany – szanujemy swoje granice.

Warsztat przede wszystkim stwarza możliwość spotkania się kobiet, znajdujących się w podobnej sytuacji. W tym pierwszym roku rozstanie mamy z dzieckiem jest bardzo trudne dla obu stron, dlatego mamy w warsztacie uczestniczą razem ze swoimi maluszkami.

*Twórcą i propagatorem warsztatu jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawna Fundacja Dzieci Niczyje) z Warszawy. Celem warsztatu jest wsparcie młodych mam, wyposażenie je w wiedzę na temat rozwoju dziecka i narzędzia pomocne w rozwiązywaniu problemów. Zajęcia warsztatowe dla mam dzieci 0-1 roku życia.

Jakie korzyści ma mama z takiej formy pracy?

  • zyskanie większego spokoju i świadomości własnych kompetencji w kontakcie z dzieckiem;
  • możliwość obserwacji własnych reakcji na sygnały wysyłane przez dziecko i sprawdzenie, które z nich służą dziecku;
  • możliwość obserwowania zachowań dziecka, wysyłanych przez niego sygnałów i lepsze ich zrozumienie;
  • możliwość zobaczenia siebie w relacji z dzieckiem;
  • możliwość pozyskania wiedzy i nowych umiejętności z zakresu wychowywania dziecka;
  • możliwość pozyskania wiedzy na temat rozwoju i potrzeb dziecka od jego urodzenia do 3. roku życia;
  • możliwość nawiązania kontaktu z innymi mamami i wymieniania z nimi doświadczeń;
  • okazja dla dziecka do przebywania z rówieśnikami, ale w bezpiecznych warunkach, tzn. w obecności mamy.
  • możliwość odrobienia 2 spotkań z powodu nieobecności ( choroba)
  • możliwość uczestniczenia w 2 bezpłatnych warsztatach-spotkaniach z fizjoterapeutą stref intymnych i specjalistą od chustonoszenia, oraz specjalne spotkanie dla tatusiów: Być Ojcem.

Zajęcia poprowadzą psychologowie, posiadający uprawnienia do prowadzenia warsztatu nadane przez Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.