Mam TĘ moc – uwierz w swoją WEWNĘTRZNĄ siłę czyli niezbędnik nastolatka

Nazwa zajęć: Mam tę moc!- uwierz w swoja siłę czyli niezbędnik nastolatka

Termin: wtorek godz. 19:00

Czas trwania zajęć: 1h

Wiek uczestników: 16-18 lat (w grupach wiekowych)

Liczebność grupy: max. 10 osób

Cena: 180zł (zazwyczaj 4 spotkania grupowe w miesiącu. Cena uzależniona jest od ilości planowanych w harmonogramie spotkań w miesiącu), obowiązują zniżki wg regulaminu.

1część VIP to ja – lubię siebie

2 część „Ja ok- Ty ok.” – udane związki i relacje

W obecnym czasie badania dowodzą, że młodzi ludzie są bardzo samotni, często nie potrafią nawiązać satysfakcjonujących znajomości i poradzić sobie z porażką, trudnymi emocjami czy odrzuceniem. Nastolatki tworząc swoją tożsamość dość często gubią się na drodze życia i przestają wierzyć w siebie. Dorosłym wydaje się że są egocentryczni i za nic mają innych , a oni po prostu często ostatkiem sił bronią swojego Ja pozując na twardzieli, „chojraków”, „cyników” czy będąc ponad codzienne sprawy.

Wszyscy chcemy przede wszystkim szczęścia dla naszych dzieci w dorosłym życiu. Różnie to szczęście będzie postrzegane, ale jedno jest pewne, aby osiągnąć to co dla nich ważne muszą wierzyć w siebie, być świadome siebie i cieszyć się życiem, a także w trudnych chwilach mieć wokół siebie życzliwych przyjaznych ludzi.

Aby z naszego szkraba wyrósł szczęśliwy dorosły, wierzący w swoje możliwości i realizujący swoje plany potrzeba o to zadbać od najwcześniejszych chwil jego życia. Bo szczęśliwe, świadome siebie dziecko czy młody człowiek to mądry, szczęśliwy człowiek dojrzały odważnie kroczący przez życie i sięgający po swoje marzenia.

I tego między innymi mają uczyć się młodzi ludzie na zajęciach –samoświadomości oraz otwartości na ludzi, żeby ich lepiej rozumieć i być samemu lepiej rozumianym

Zajęcia prowadzone są metodą warsztatową, w bezpiecznej przyjaznej atmosferze, pracujemy też metodą projektu. W czasie zajęć wzmacniamy mocne strony młodego człowieka i mocno indywidualizujemy pracę.. Na spotkaniach staramy się pokazać, że porażkę można przekuć w sukces, że emocje mogą nam pomagać, a nie nas niszczyć i że można mieć przyjaciół nie tylko na fb a także, że wiara w siebie pozwala góry przenosić, a atrakcyjność ma naprawdę różny, indywidualny wymiar – nie koniecznie związany z urodą.

CO ZYSKUJE młody człowiek?
Oprócz większej samoświadomości, najwięcej doświadcza w relacjach z innymi

 • ćwiczy umiejętność działania w grupie i radzenia sobie z jej wpływem
 • uczy się umiejętności skutecznego porozumiewania się ,
 • staje się bardziej empatyczne  i otwarte na innych,
 • ćwiczy umiejętność rozwiązywania konfliktów,
 • uczy się asertywności oraz szacunku do siebie i innych,
 • wzmacnia odwagę do działania i wypowiedzi,
 • uczy się radzić sobie z oceną innych.

Uzyskane umiejętności:

 • zwiększenie pewności siebie i wiary we własne siły
 • umiejętność budowania relacji z szacunkiem dla siebie i innych
 • nabycie umiejętności porozumiewania się także w sytuacjach konfliktowych
 • lepsze radzenie sobie z agresją i manipulacją ze strony innych
 • umiejętność asertywnego wyrażania siebie

Warsztaty są adresowane do uczniów szkół ponadpodstawowych (ponad gimnazjalnych)